Warunki Handlowe

Warunki Handlowe

Prosimy o zapoznanie się z Ogólnymi Warunkami Umów będącymi podstawą współpracy z naszą firmą

 

Budzów, dnia 24 września 2024 r.

 

OGÓLNE WARUNKU UMÓW

KARTON-PAK sp. z o.o. z siedzibą w Budzowie

(„OWU”)

 

  • 1 Definicje

1.1. Sprzedawca: KARTON-PAK spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Budzowie wpisana do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa- Śródmieścia w Krakowie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem: KRS 0000301338, pod adresem: Budzów-Partykowo 495, 34-211 Budzów, NIP: 5521542083, REGON 85263107000000.

1.2. Kupujący: osoba prawna, jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej oraz osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej prowadząca we własnym imieniu działalność gospodarczą lub zawodową (w rozumieniu art. 431 kodeksu cywilnego), zawierająca umowę ze Sprzedawcą. Postanowienia niniejszego OWU dotyczą tylko i wyłącznie profesjonalnego obrotu dwustronnie handlowego.

1.3. Towar: produkty oferowane przez Sprzedawcę, w szczególności opakowania, które są dopasowywane pod względem wielkości, kształtu i gramatury do indywidualnych potrzeb każdego Kupującego. Informacje o towarach stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu art.71 Kodeksu cywilnego

1.4. Umowa: Umowa sprzedaży zawarta pomiędzy Sprzedawcą a Kupującym na podstawie niniejszych OWU. Zgodnie z art. 535 Kodeksu cywilnego przez umowę sprzedaży Sprzedawca zobowiązuje się przenieść na Kupującego własność rzeczy i wydać mu rzecz, a Kupujący zobowiązuje się rzecz odebrać i zapłacić sprzedawcy cenę.

1.5 Cena towaru/ towarów : wstępnie ustalona zapłata za określony towar/ towary koszt, który musi być poniesiony przez Kupującego w przypadku zakupu, cena ta nie zawiera opłaty za transport oraz innych dodatkowych kosztów, Ceny towarów są cenami netto i nie obejmują podatku VAT, który będzie doliczony na fakturze.

1.6 Należności: łączna cena towaru/ towarów oraz wynagrodzenie za dodatkowe świadczenia.

1.7. Oferta: oferty przekazane przez Sprzedawcę mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego, do zawarcia umowy dojdzie dopiero po obopólnym wyrażeniu zgody Kupującego i Sprzedawcy, a w konsekwencji zamówienia składane przez Kupujących są wiążące po ich potwierdzeniu przez Sprzedawcę.

  • 2 Postanowienia ogólne

2.1. W przypadku braku innego pisemnego porozumienia niniejsze OWU mają zastosowanie do umów zawieranych przez Sprzedawcę z Kupującym.

2.2. Kupujący jest zobowiązany do zapoznania się z niniejszymi OWU przed zawarciem umowy zgodnie z art. Art. 384 § 1 Kodeksu cywilnego ( dalej jako „K.c.”). Złożenie zamówienia przez Kupującego oznacza akceptację niniejszych OWU.

 

2.3. W przypadku, gdy Kupujący pozostaje w stałych stosunkach handlowych ze Sprzedającym i OWU zostały przyjęte przez Kupującego, przyjmuje się, że postanowienia OWU będą stosowane w ciągu całego czasu pozostawania w stałych stosunkach handlowych przez strony.

2.4. W przypadku rozbieżności pomiędzy postanowieniami umowy indywidualnej a OWU, pierwszeństwo mają postanowienia OWU. W razie sprzeczności między OWU, a regulaminami lub wzorcami umów stosowanymi przez Kupującego, Umowa nie obejmuje tych postanowień, które są ze sobą sprzeczne, a tym samym niezgodne z OWU.

 

  • 3 Oferta Sprzedawcy

3.1. Wszelkie informacje handlowe o charakterze reklamowym i marketingowym  oraz informacyjnym, niezależnie od ich formy nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów K.c.

3.2. Sprzedawca produkuje opakowania w różnych rozmiarach, kolorach i kształtach, aby sprostać oczekiwaniom wszystkich Kupujących i dostarczyć im rozwiązań na miarę ich potrzeb. W celu poznania oferty dostosowanej indywidualnie należy złożyć zapytanie ofertowe.

3.3. Zapytanie ofertowe powinno zawierać: wstępną specyfikację produktów – zawierającą wymiary wewnętrzne lub indywidualny rysunek bądź wzór, określenie materiału, rodzaj druku, uszlachetnienia, nakład.

3.4. Oferta w odpowiedzi na zapytanie zostanie przesłana niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 3 dni.

3.5. Złożenie zapytania ofertowego jest jednoznaczne z akceptacją niniejszych OWU.

 

 

  • 4 Zawarcie umowy

4.1. Umowa zostaje zawarta z chwilą potwierdzenia zamówienia przez Sprzedawcę. Oferty i inne pisma handlowe nie są wiążące.

4.2. Zawarcie umowy poprzez złożenie, przyjęcie i uzgodnienie oferty wymaga, by Kupujący każdorazowo złożył Sprzedającemu w formie pisemnej pocztą elektroniczną zamówienie określające cenę, rodzaj i ilość zamawianego towaru i/lub rodzaj i zakres usług oraz termin ich dostawy i/lub wykonania. Przyjmuje się, że zamówienie jest złożone i podpisane przez osobę upoważnioną do składania zamówień w imieniu Kupującego.

4.3. Dla swojej ważności każde zamówienie musi być niezwłocznie, nie dłużej niż w ciągu 5 dni roboczych potwierdzone przez osobę upoważnią do reprezentowania Sprzedającego, pisemnie pocztą elektroniczną z potwierdzeniem przyjęcia wszystkich warunków wskazanych w zamówieniu, a w szczególności terminu dostawy towaru i/lub wykonaniu usługi oraz ceny. Zapisy §4.2 OWU stosuje się odpowiednio.

4.4. Kupujący bez zgody Sprzedającego nie może anulować lub zmienić prawidłowo potwierdzonego zamówienia.

4.5. Wszelkie zmiany warunków zamówienia dla swojej ważności wymagają zachowania procedury wskazanej w § 4.2. i § 4.3.

4.6. Zawarcie umowy następuje z chwilą wysłania przez Sprzedającego potwierdzenia zamówienia.

 

4.7. Zawarcie umowy jest jednoznaczne z akceptacją niniejszych OWU.

4.8. Sprzedający nie ponosi odpowiedzialności za skutki błędów popełnionych w treści zamówienia złożonego przez Kupującego.

4.9. Kupujący nie może dokonać bez pisemnej zgody Sprzedającego cesji praw wynikających z zawartej umowy sprzedaży towarów i/lub usług na rzecz osób trzecich.

 

  • 5 Cena i warunki płatności

5.1. Sprzedaż towarów i/lub usług następuje w/g cen obowiązujących na dzień potwierdzenia zamówienia objętych cennikiem Sprzedającego. W przypadku nie objęcia cennikiem towaru i/lub usługi objętej danym zamówieniem sprzedaż następuje za wspólnie uzgodnioną cenę.

5.2. Wskazane w cenniku lub uzgodnione przez strony ceny obowiązują wyłącznie dla realizacji danego zamówienia, chyba, że strony uzgodnią co innego.

5.3. Umowa określa, jakie inne dodatkowe świadczenia są należne osobno czy też są objęte ceną sprzedaży.

5.4. Sprzedawca zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów, jednak zmiany te nie mają wpływu na zamówienia już potwierdzone.

5.5. Akceptowane metody płatności to przelew bankowy na konto Sprzedającego wskazane na fakturze lub gotówka.

5.6 Standardowy termin płatności wynosi 14 dni od daty wystawienia faktury, w każdym wypadku zostanie wskazany na fakturze VAT.

5.7. Chwilą zapłaty ceny jest wpływ środków pieniężnych na konto Sprzedającego.

5.8. Jeżeli Kupujący opóźnia się z zapłatą, lub też jeżeli z uwagi na jego sytuację majątkową wątpliwą jest zapłata w terminie Sprzedawca zgodnie z treścią 492 Kodeksu cywilnego odstąpi od umowy bez wyznaczenia dodatkowego terminu.

5.9. Gdy zapłata przez Kupującego nie wystarcza do zaspokojenia kilku zaległych należności, w pierwszej kolejności Sprzedawca może zaliczyć płatność na należność dawniej wymagalną, a w przypadku kilku tak samo dawnych należności – według kolejności faktur; to co przypada na poczet danej należności możemy zaliczyć w pierwszej kolejności na związane z nią zaległe świadczenia uboczne. Odmienne zastrzeżenie Kupującego przy zapłacie jest nieskuteczne.

5.10. W przypadku opóźnienia w płatnościach, Sprzedawca ma prawo naliczać odsetki ustawowe za opóźnienie w transakcjach handlowych, a także wstrzymać dostawę towaru do czasu uregulowania całej ceny powiększonej o należne odsetki ustawowe liczone za okres opóźnienia w zapłacie.

5.11. Kupującemu w razie odstąpienia od umowy przez Sprzedawcę nie przysługuje prawo zatrzymania produktu.

 

  • 6 Dostawa

6.1. Dostawy realizowane są na terenie całego kraju, w tym dostawy częściowe są dopuszczalne.

Jeżeli towary są dostarczane w ramach dostaw częściowych, Sprzedawca ma prawo do fakturowania każdej dostawy osobno.

 

6.2. Zastrzeżenie prawa własności towaru sprzedanego  – przeniesienie własności rzeczy na Kupującego następuje pod warunkiem uiszczenia ceny. Oznacza to, że właścicielem przedmiotu sprzedaży aż do chwili uiszczenia całej ceny przez kupującego pozostaje Sprzedawca

6.3. Jeżeli produkt ma być dostarczony cena sprzedaży produktu nie obejmuje transportu produktu chyba, że strony postanowią inaczej. Kupujący ma obowiązek wskazać wszystkie niezbędne dane do  dostarczenia przesyłki, w tym dokładny adres.

6.4. Usługodawcę/ przewoźnika/ kuriera, który będzie realizował dostawę każdorazowo w umowie wskazuje Sprzedawca.

6.5. Standardowy czas realizacji zamówienia wynosi 14 dni. Sprzedawca może wskazać inny termin dostawy.

6.6.Termin realizacji zamówienia rozpoczyna swój bieg z dniem wskazanym w umowie lub potwierdzeniu zamówienia.

6.7. Termin dostawy przedłuża się odpowiednio w razie wystąpienia przeszkody uniemożliwiającej lub istotnie utrudniającej dostawę, za którą Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności.

6.8. W razie zwłoki w dostawie, Kupujący zobowiązany jest wyznaczyć Sprzedawcy dodatkowy termin dostawy, nie krótszy jednak niż dodatkowe 7 dni.

6.9  Dostawa towaru jest wykonana – z chwilą jego dostarczenia do wskazanego w Umowie miejsca przeznaczenia. Nadto jeżeli towar ma być odebrany przez Kupującego w magazynie wskazanym w Umowie – z chwilą postawienia w nim wyodrębnionego w tym celu towaru. Kupujący zostanie powiadomiony o planowanym dniu wykonania dostawy.

6.10. Jeżeli towar ma być odebrany przez Kupującego w magazynie zostanie on wydany na podstawie protokołu odbioru. W przypadku nieuzasadnionej odmowy podpisania protokołu odbioru przez Kupującego, Sprzedawca może odmówić wydania towarów i obciążyć dodatkowymi kosztami Kupującego.

6.11. Jeżeli produkt ma być dostarczony, Kupujący zobowiązany jest do jego odbioru oraz wyładunku natychmiast po jego dostarczeniu. Jeżeli produkt ma być odebrany w magazynie, Kupujący zobowiązany jest do jego odbioru oraz załadunku w dniu postawienia produktu do odbioru. W razie opóźnienia w odbiorze produktu Kupujący ponosi ryzyko przypadkowej utraty lub przypadkowego uszkodzenia produktu, zobowiązany jest do zapłaty ceny sprzedaży w terminie płatności oraz do naprawienia szkody, w tym zwrotu kosztów transportu oraz składowania produktu.

6.12. Kupujący obowiązany jest do zbadania towarów w momencie dostawy.

 

  • 7 Reklamacje

7.1. Kupujący ma prawo zgłosić reklamację w terminach wskazanych poniżej.

7.2. Reklamacje związane z jakością i ilością dostarczonego towaru lub szkodami powstałymi w przewozie będą rozpatrywane jeżeli powyższe braki i szkody zostały zgłoszone przy rozładunku i wpisane do dokumentu dostawy. Reklamację tego typu w formie pisemnej należy przesłać do dostawcy w terminie 7 dni od daty dostawy.

7.3. W przypadku odbioru własnym środkiem transportu reklamacje dotyczące ilości i jakości należy zgłosić podczas odbioru do protokołu, w innym wypadku reklamację nie będą rozpatrywane po odbiorze towaru.

7.4. Kupujący zobowiązany jest złożyć pisemnie reklamację dotyczącą  innych wad w terminie 3 dni od  dnia ujawnienia się wady. W reklamacji Kupujący zobowiązany jest opisać wadę oraz załączyć dowody w formie zdjęć.

7.5. Reklamacje będą rozpatrywane w ciągu maksymalnie 30 dni od daty zgłoszenia.

7.6. W przypadku uznania reklamacji za zasadną, Kupującemu przysługuje prawo do wymiany towaru na nowy, naprawy wadliwego towaru lub zwrotu pieniędzy.

 

  • 8 Ograniczenie odpowiedzialności

8.1. Sprzedawca obowiązany jest do naprawienia szkody wynikłej z niewykonania lub nienależytego wykonania Umowy chyba że niewykonanie lub nienależyte wykonanie jest następstwem okoliczności, za które Sprzedawca odpowiedzialności nie ponosi. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za osoby trzecie, w tym dostawców oraz przewoźników.

8.2. Nie kwalifikuje się jako naruszenie Umowy jeżeli jedna ze stron nie może wykonywać swoich zobowiązań umownych z przyczyn niezależnych od którejkolwiek ze Stron (siła wyższa).

8.3. Okoliczności, które należy uznać za siłę wyższą oznaczają nieprzewidziane zdarzenia, którym nie można zapobiec dzięki ludzkim wysiłkom (np. wojna, strajk ogólnokrajowy, trzęsienie ziemi, powódź, pożary, atak terrorystyczny itp.), nie zależą od intencji Stron i bezpośrednio utrudniają danej Stronie wykonanie jej zobowiązań umownych.

8.4. O ile Strony nie uzgodnią inaczej na piśmie terminy umowne zostaną przedłużone proporcjonalnie do czasu trwania siły wyższej.

8.5. Strony niezwłocznie powiadamiają się wzajemnie o zagrożeniu lub wystąpieniu siły wyższej.

 

 

  • 9 Ochrona danych osobowych

9.1. Administratorem danych osobowych jest KARTON-PAK spółka z ograniczoną odpowiedzialnością wpisana do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa- Śródmieścia w Krakowie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem: KRS 0000301338, z siedzibą w Budzowie, pod adresem: Budzów-Partykowo 495, 34-211 Budzów, NIP: 5521542083, REGON 85263107000000

9.2. Dane osobowe przetwarzane są w celu realizacji zamówień oraz obsługi reklamacyjnej zgodnie z przepisami RODO (Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.).

9.3. Kupujący ma prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania.

9.4. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności dostępnej na stronie internetowej firmy.

 

  • 10 Adres i korespondencja

10.1. Strony zobowiązują się do powiadamiania się nawzajem o każdorazowej zmianie adresu. W przypadku braku powiadomienia drugiej strony o zmianie adresu, korespondencję dostarczoną na wcześniej wskazany adres uważa się za doręczoną i wywołującą wszelkie skutki prawne w niej zawarte.

 

10.2. Wszelka korespondencja pomiędzy Sprzedającym a Kupującym odbywająca się za pośrednictwem poczty elektronicznej jest uznawana za wywołującą skutki prawne pod warunkiem, że wiadomość będzie zawierać następujące elementy: adres e-mail nadawcy, data i godzina wysłania wiadomości. Wiadomości anonimowe będą uznane za nieważne.

10.3. Korespondencję kierowaną za pośrednictwem poczty elektronicznej uznaje się za doręczoną po upływie 48 godzin od jej wysłania.

 

  • 11 Postanowienia końcowe

11.1. Umowy zawierane z KARTON-PAK sp. z o.o. podlegają prawu polskiemu.

11.2. Wszelkie spory wynikające z realizacji umów będą rozstrzygane przez sąd powszechny właściwy dla siedziby Sprzedawcy.

11.3. W przypadku, gdy jakiekolwiek postanowienie OWU okaże się nieważne lub nieskuteczne, nie wpływa to na ważność i skuteczność pozostałych postanowień.

11.4. KARTON-PAK sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w OWU. Zmiany wchodzą w życie z dniem ich publikacji na stronie internetowej firmy.

 

Pobierz OWU w PDF

 

Kontakt

Masz pytania?

Przejd do formularza

Karton Pak producent
opakowań kartonowych

Od 2002 roku zajmujemy się produkcją opakowań kartonowych. Nasza firma działa na rynku już od wielu lat i w tym czasie zdobyła uznanie klientów dzięki najwyższej jakości naszych wyrobów oraz konkurencyjnym cenom.

Produkujemy opakowania w różnych rozmiarach, kolorach i kształtach, aby sprostać oczekiwaniom wszystkich klientów i dostarczyć im rozwiązań na miarę ich potrzeb. Dlatego w procesie produkcji wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, które pozwalają na
produkcję opakowań kartonowych w szybkim tempie i w dużej liczbie, bez straty jakości.

Wiemy, jak ważna jest troska o środowisko naturalne.
Kładziemy duży nacisk na jakość naszych wyrobów oraz na dbałość o środowisko naturalne. Nasze opakowania kartonowe są często wykonywane z surowców pochodzących z recyklingu, co pozwala nam na zmniejszenie naszego wpływu na środowisko.

Stawiamy także na innowacyjność i rozwój, dlatego ciągle pracujemy nad poprawą naszych procesów produkcji oraz wprowadzaniem nowych produktów i usług, które będą odpowiadać na potrzeby naszych klientów.